Reklama

Katastrofa w Hiszpanii. Bilans ofiar znów wzrósł

Do 40 wzrosła w poniedziałek liczba ofiar śmiertelnych kolizji pociągów dużych prędkości, do której doszło w prowincji Kordoba na południu Hiszpanii. Informację przekazano, powołując się na źródła zbliżone do prowadzonego śledztwa.

W wyniku wypadku rannych zostało ponad 100 osób. Czterdzieści jeden poszkodowanych trafiło do szpitali, a 12 znajduje się w ciężkim stanie na oddziałach intensywnej terapii w placówkach medycznych w Andaluzji. Wcześniejszy bilans mówił o 39 ofiarach śmiertelnych.

Trwa dochodzenie mające na celu ustalenie przyczyn katastrofy. Równolegle prowadzone są sekcje zwłok ofiar. Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Adamuz, położonej około 200 kilometrów na północ od Malagi.

Dwoma pociągami podróżowało łącznie około 500 pasażerów. Ostatnie wagony pociągu jadącego z Malagi do Madrytu wypadły z szyn i znalazły się na sąsiednim torze. W tym samym czasie nadjeżdżał tamtędy inny skład kursujący na trasie Madryt–Huelva. W wyniku zderzenia doszło do wykolejenia obu pociągów.

Reklama

 

 

red./PAP

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości