Co najmniej dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wyniku rosyjskiego ostrzału miasta Zaporoże – poinformowały we wtorek lokalne władze.
Jak przekazał szef administracji wojskowej obwodu zaporoskiego Iwan Fedorow, atak nastąpił w godzinach wieczornych, gdy mieszkańcy wracali do domów. Ofiarami śmiertelnymi są 18-letni chłopak oraz młoda kobieta. Fedorow złożył kondolencje rodzinom i bliskim zabitych.
Trzy osoby trafiły do szpitala, w tym 15-letnia dziewczyna, której stan lekarze określają jako krytyczny.
Z kolei Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) poinformowała, że w wyniku ostrzału doszło do pożaru czterech samochodów osobowych. Na miejscu zdarzenia pracują wszystkie służby ratunkowe.
red./PAP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze