Iga Świątek bez większych problemów awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju w Melbourne. W czwartek wiceliderka światowego rankingu pokonała Czeszkę Marie Bouzková 6:2, 6:3, potrzebując na to zaledwie godziny i 19 minut.
Po wymagającym, dwugodzinnym otwarciu turnieju przeciwko Yue Yuan tym razem emocji było wyraźnie mniej. Notowana na 44. miejscu listy WTA Bouzková nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z Polką, która od początku kontrolowała przebieg spotkania.
Pierwszy set miał jednostronny charakter. Świątek szybko objęła prowadzenie 2:0, a choć na moment dała się przełamać, błyskawicznie odzyskała rytm i wygrała cztery z pięciu kolejnych gemów. Druga partia przyniosła krótką iskrę – Czeszka przełamała Polkę i wyszła na 2:1 – ale to było wszystko, na co mogła sobie pozwolić. Od tego momentu Świątek wygrała pięć gemów z rzędu i zamknęła mecz.
Było to trzecie starcie obu zawodniczek i – podobnie jak wcześniejsze – przebiegło pod pełną dyktando Polki. Rok temu we French Open Bouzková ugrała sześć gemów, a w Wuhan zaledwie dwa.
W trzeciej rundzie rywalką Świątek będzie rozstawiona z numerem 31. Rosjanka Anna Kalinskaya, która wcześniej ograła Julię Grabher 6:3, 6:3. Bilans bezpośrednich pojedynków przemawia na korzyść Polki (2–1).
Podopieczna trenera Wim Fissette walczy w Melbourne o skompletowanie tzw. Karierowego Szlema. W dorobku ma już cztery triumfy w French Open oraz po jednym w US Open i Wimbledon. Jej najlepszym wynikiem w Australian Open pozostaje półfinał osiągnięty w 2022 i 2025 roku.
W grze pojedynczej z Polek pozostaje jeszcze Magda Linette, która w piątek zagra o czwartą rundę z rozstawioną z numerem 19. Czeszką Karolína Muchová.
Wynik meczu 2. rundy:
Iga Świątek (Polska, 2) – Marie Bouzková (Czechy) 6:2, 6:3
red./PAP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze