Policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości ekonomicznej w wyniku podjętych czynności operacyjnych odzyskali na terenie Warszawy pojazdy o łącznej wartości blisko 1,7 mln złotych. Ich przywłaszczenie zgłosił leasingodawca w związku z zaległościami w spłacie kredytów.
Gdy policjanci z piaseczyńskiej komendy zostali powiadomieni o przywłaszczeniu luksusowych aut o wartości blisko 1,7 mln zł, do śledztwa włączyli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej.
Dzięki prowadzonym czynnościom operacyjnym ustalono miejsca postoju pojazdów, które następnie zabezpieczono. Po przeprowadzonych oględzinach odzyskano Bentley oraz dwa Lamborghini, które przekazano leasignodawcy zgłaszającemu ich przywłaszczenie z powodu zaległości kredytowych.
Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara określona w kodeksie karnym od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze