Prezydent Karol Nawrocki będzie regularnie spotykał się z kierownictwem służb specjalnych – poinformował rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz po naradzie z udziałem ministrów i szefów specsłużb. Uzgodniono również, że głowa państwa i Kancelaria Prezydenta będą częściej otrzymywać informacje dotyczące bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.
Jak przekazał Leśkiewicz, w spotkaniu uczestniczyli m.in. wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak oraz szefowie czterech agencji wywiadowczych i kontrwywiadowczych. Rozmowy – objęte klauzulą tajności – miały charakter „konstruktywny i merytoryczny”.
Prezydent otrzymał raporty dotyczące kluczowych zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa i obywateli, a także informacje o kondycji polskich służb i ich współpracy z zagranicznymi partnerami. Ustalono, że podobne narady będą odbywać się cyklicznie.
red./PAP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze