Reklama

To spotkania, które mają zmienić bezpieczeństwo Polski

Prezydent Karol Nawrocki będzie regularnie spotykał się z kierownictwem służb specjalnych – poinformował rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz po naradzie z udziałem ministrów i szefów specsłużb. Uzgodniono również, że głowa państwa i Kancelaria Prezydenta będą częściej otrzymywać informacje dotyczące bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

Jak przekazał Leśkiewicz, w spotkaniu uczestniczyli m.in. wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak oraz szefowie czterech agencji wywiadowczych i kontrwywiadowczych. Rozmowy – objęte klauzulą tajności – miały charakter „konstruktywny i merytoryczny”.

Prezydent otrzymał raporty dotyczące kluczowych zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa i obywateli, a także informacje o kondycji polskich służb i ich współpracy z zagranicznymi partnerami. Ustalono, że podobne narady będą odbywać się cyklicznie.

Reklama

 

 

red./PAP

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/01/2026 10:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości