Rafał Dobies i Mariusz Żmijewski z LKS „Puncher” wywalczyli trzecie miejsca w swoich kategoriach podczas Polish Kickboxing Cup w Kielcach. W jednym z największych turniejów kickboxingu w Europie rywalizowało ponad 800 zawodników z 15 krajów.
W Kielcach odbył się Polish Kickboxing Cup – jedyny w Polsce międzynarodowy turniej tej rangi, organizowany przez Polski Związek Kickboxingu. W wydarzeniu wzięło udział 833 zawodników i zawodniczek z 15 państw, co czyniło rywalizację jedną z najbardziej wymagających w sezonie.
Zawody rozgrywano na trzech ringach i czterech matach, w siedmiu formułach walki – od pełnokontaktowych (full-contact, low-kick, K-1), po techniczne i szybkościowe (pointfighting, light-contact, kick-light oraz musical forms). Rywalizacja toczyła się w różnych kategoriach wiekowych, a poziom sportowy był bardzo wysoki.
Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Płocka. Klub LKS „Puncher” wystawił dwóch zawodników prowadzonych przez trenera Piotra Maślankę.
Rafał Dobies startował w formule full-contact w kategorii do 75 kg, natomiast Mariusz Żmijewski rywalizował w pointfighting w kategorii +94 kg masters. Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, kończąc turniej na trzecich miejscach i zdobywając brązowe medale.
Ich start został dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w ramach wsparcia i upowszechniania kultury fizycznej w 2026 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze