Reklama

Zawodnicy z Płocka wśród najlepszych. Udany start w prestiżowym turnieju

Rafał Dobies i Mariusz Żmijewski z LKS „Puncher” wywalczyli trzecie miejsca w swoich kategoriach podczas Polish Kickboxing Cup w Kielcach. W jednym z największych turniejów kickboxingu w Europie rywalizowało ponad 800 zawodników z 15 krajów.

W Kielcach odbył się Polish Kickboxing Cup – jedyny w Polsce międzynarodowy turniej tej rangi, organizowany przez Polski Związek Kickboxingu. W wydarzeniu wzięło udział 833 zawodników i zawodniczek z 15 państw, co czyniło rywalizację jedną z najbardziej wymagających w sezonie.

Zawody rozgrywano na trzech ringach i czterech matach, w siedmiu formułach walki – od pełnokontaktowych (full-contact, low-kick, K-1), po techniczne i szybkościowe (pointfighting, light-contact, kick-light oraz musical forms). Rywalizacja toczyła się w różnych kategoriach wiekowych, a poziom sportowy był bardzo wysoki.

Reklama

Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Płocka. Klub LKS „Puncher” wystawił dwóch zawodników prowadzonych przez trenera Piotra Maślankę.

Rafał Dobies startował w formule full-contact w kategorii do 75 kg, natomiast Mariusz Żmijewski rywalizował w pointfighting w kategorii +94 kg masters. Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, kończąc turniej na trzecich miejscach i zdobywając brązowe medale.

Ich start został dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w ramach wsparcia i upowszechniania kultury fizycznej w 2026 roku.

Źródło: UM Płock
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama