Reklama

Nie tylko alkohol. Policjanci musieli podjąć zdecydowane kroki

57-letni kierowca zatrzymany przez otwocką drogówkę miał w organizmie ponad promil alkoholu, a podczas kontroli próbował wręczyć policjantom 4 400 złotych łapówki. Zamiast „zapomnienia o sprawie” mężczyzna usłyszał dwa poważne zarzuty i trafił pod policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w gminie Kołbiel, gdzie funkcjonariusze otwockiej drogówki prowadzili działania kontrolne pod hasłem „Trzeźwość”. Ich celem jest eliminowanie z ruchu kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.

W trakcie kontroli policjanci zatrzymali do sprawdzenia Renault kierowane przez 57-letniego obywatela Ukrainy. Szybko okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne – badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Podczas dalszych czynności mężczyzna zaproponował policjantom „załatwienie sprawy” w zamian za odstąpienie od konsekwencji. Chwilę później wyjął 4 400 złotych i położył je na stole, próbując wręczyć je funkcjonariuszom.

Reklama

Policjanci natychmiast przerwali rozmowę i poinformowali 57-latka, że jego zachowanie stanowi przestępstwo korupcyjne. Mężczyzna został zatrzymany, a pieniądze zabezpieczono jako dowód.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Otwocku, która postawiła kierowcy dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. Decyzją prokuratora został on objęty dozorem Policji.

Za popełnione czyny 57-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama