57-letni kierowca zatrzymany przez otwocką drogówkę miał w organizmie ponad promil alkoholu, a podczas kontroli próbował wręczyć policjantom 4 400 złotych łapówki. Zamiast „zapomnienia o sprawie” mężczyzna usłyszał dwa poważne zarzuty i trafił pod policyjny dozór.
Do zdarzenia doszło w gminie Kołbiel, gdzie funkcjonariusze otwockiej drogówki prowadzili działania kontrolne pod hasłem „Trzeźwość”. Ich celem jest eliminowanie z ruchu kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.
W trakcie kontroli policjanci zatrzymali do sprawdzenia Renault kierowane przez 57-letniego obywatela Ukrainy. Szybko okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne – badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.
Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Podczas dalszych czynności mężczyzna zaproponował policjantom „załatwienie sprawy” w zamian za odstąpienie od konsekwencji. Chwilę później wyjął 4 400 złotych i położył je na stole, próbując wręczyć je funkcjonariuszom.
Policjanci natychmiast przerwali rozmowę i poinformowali 57-latka, że jego zachowanie stanowi przestępstwo korupcyjne. Mężczyzna został zatrzymany, a pieniądze zabezpieczono jako dowód.
Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Otwocku, która postawiła kierowcy dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. Decyzją prokuratora został on objęty dozorem Policji.
Za popełnione czyny 57-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze