MKS Pogoń Awenta Siedlce po raz drugi z rzędu sięgnął po mistrzostwo Polski w Ekstralidze Rugby. W niezwykle zaciętym finale siedlczanie pokonali Energa Ogniwo Sopot 15:13, ponownie świętując tytuł przed własną publicznością.
Siedlce ponownie stały się stolicą polskiego rugby. Zawodnicy MKS Pogoń Awenta obronili mistrzowski tytuł, wygrywając finał Ekstraligi Rugby i potwierdzając swoją dominację na krajowej scenie.
Decydujące spotkanie, rozegrane 20 czerwca na stadionie w Siedlcach, dostarczyło kibicom ogromnych emocji. Rywalem gospodarzy była silna i dobrze przygotowana drużyna Energa Ogniwo Sopot. Od pierwszych minut było jasne, że będzie to wyrównane starcie.
Po bardzo twardej i fizycznej grze Pogoń prowadziła po pierwszej połowie 12:10, ale o końcowym wyniku zdecydowały dopiero ostatnie akcje meczu. Ostatecznie siedlczanie zwyciężyli 15:13, przypieczętowując drugi z rzędu tytuł mistrzów Polski.
To kolejny sukces w historii klubu – rok wcześniej Pogoń również sięgnęła po złoto, pokonując Orlen Orkan Sochaczew. Tegoroczny triumf potwierdza, że drużyna z Siedlec należy do ścisłej czołówki polskiego rugby i potrafi wygrywać najważniejsze mecze pod największą presją.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze