Reklama

Finał, który trzymał w napięciu do końca. Mistrzowie obronili tytuł

MKS Pogoń Awenta Siedlce po raz drugi z rzędu sięgnął po mistrzostwo Polski w Ekstralidze Rugby. W niezwykle zaciętym finale siedlczanie pokonali Energa Ogniwo Sopot 15:13, ponownie świętując tytuł przed własną publicznością.

Siedlce ponownie stały się stolicą polskiego rugby. Zawodnicy MKS Pogoń Awenta obronili mistrzowski tytuł, wygrywając finał Ekstraligi Rugby i potwierdzając swoją dominację na krajowej scenie.

Decydujące spotkanie, rozegrane 20 czerwca na stadionie w Siedlcach, dostarczyło kibicom ogromnych emocji. Rywalem gospodarzy była silna i dobrze przygotowana drużyna Energa Ogniwo Sopot. Od pierwszych minut było jasne, że będzie to wyrównane starcie.

Po bardzo twardej i fizycznej grze Pogoń prowadziła po pierwszej połowie 12:10, ale o końcowym wyniku zdecydowały dopiero ostatnie akcje meczu. Ostatecznie siedlczanie zwyciężyli 15:13, przypieczętowując drugi z rzędu tytuł mistrzów Polski.

Reklama

To kolejny sukces w historii klubu – rok wcześniej Pogoń również sięgnęła po złoto, pokonując Orlen Orkan Sochaczew. Tegoroczny triumf potwierdza, że drużyna z Siedlec należy do ścisłej czołówki polskiego rugby i potrafi wygrywać najważniejsze mecze pod największą presją.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama