Reklama

Policjanci rozbili punkt nielegalnego hazardu

Funkcjonariusze z warszawskich Włoch wspólnie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa III przeprowadzili kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard. Zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy i zabezpieczono pięć automatów do gier.

Policjanci z warszawskich Włoch wraz z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zaplanowali i przeprowadzili wspólną akcję przeciwko osobom prowadzącym nielegalne gry hazardowe. W wyniku działań operacyjnych oraz rozpoznania terenowego funkcjonariusze wytypowali lokal, w którym mogło dochodzić do przestępczego procederu.

Podczas kontroli przeprowadzonej na terenie dzielnicy Włochy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 21 i 18 lat. W lokalu znajdowało się pięć nielegalnych automatów do gier, które zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie.

Reklama

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, tj. z art. 107 Kodeksu karno-skarbowego. Za ten czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz przepadek urządzeń służących do popełnienia przestępstwa.

Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Jak podkreślają funkcjonariusze, działania przeciwko nielegalnemu hazardowi są prowadzone systematycznie. Policja przypomina, że nielegalne urządzanie gier losowych to nie tylko poważne naruszenie przepisów skarbowych, ale także ryzyko utraty pieniędzy przez osoby korzystające z takich automatów.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości