Reklama

Horror na przejeździe w Błoniu

Na przejeździe kolejowym w Błoniu doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch pociągów Intercity i samochodu osobowego. Auto, które utknęło na torach, zostało uderzone kolejno przez dwa nadjeżdżające z przeciwnych kierunków składy. Ruch kolejowy na odcinku Ożarów–Błonie został całkowicie wstrzymany.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w powiecie warszawskim zachodnim mł. kpt. Damian Dolniak, samochód zatrzymał się na przejeździe kolejowym, po czym uderzył w niego pociąg. Następnie w pojazd, który znalazł się na sąsiednim torze, wjechał drugi skład. Auto stanęło w płomieniach, a ogień objął także lokomotywę.

Z pociągów ewakuowano około 300 pasażerów. Kierowca samochodu zdołał samodzielnie opuścić pojazd jeszcze przed zderzeniem i nie odniósł obrażeń.

Szczegóły zdarzenia przekazała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji powiatu warszawskiego zachodniego. Jak wyjaśniła, do wypadku doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Poniatowskiego w Błoniu. Samochód marki Ford Focus uległ awarii na torach. Kierowca próbował zepchnąć pojazd, jednak nie zdążył — w auto uderzył pociąg Intercity relacji Szczecin Główny–Rzeszów Główny. Siła uderzenia zepchnęła samochód na drugi tor, gdzie doszło do kolejnego zderzenia z nadjeżdżającym składem Intercity.

Reklama

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że na odcinku Ożarów–Błonie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową obsługiwaną przez Koleje Mazowieckie. Pociągi PKP Intercity zostały skierowane na trasy objazdowe.

 

 

red./PAP

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości