Reklama

Białe piekło w Zakopanem

Zakopane po ostatnich intensywnych opadach znalazło się pod grubą warstwą śniegu – miejscami sięgającą niemal pół metra. Władze miasta zapowiadają rozpoczęcie nocnej akcji usuwania nadmiaru białego puchu. Z ulic znikną setki ton śniegu, które wywiozą setki ciężarówek.

Sytuacja w mieście z dnia na dzień staje się coraz trudniejsza zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Na poboczach, chodnikach i przy przystankach komunikacji miejskiej piętrzą się wysokie zaspy. Choć służby systematycznie spychają śnieg z jezdni na chodniki, jego ilość jest tak duża, że szybko wraca on z powrotem na drogi. W wielu miejscach zaczyna brakować przestrzeni do dalszego odkładania, co zmusiło miasto do uruchomienia wywozu.

Jak poinformował wiceburmistrz Zakopanego Bartłomiej Bryjak, we wtorek służby miejskie zbierają informacje z terenu, aby ustalić priorytetowe lokalizacje. Właściwa akcja rozpocznie się w nocy z wtorku na środę i potrwa przez kilka kolejnych nocy.
– Zdecydowaliśmy się prowadzić prace nocą, by jak najmniej utrudniać ruch w ciągu dnia i zapewnić swobodną pracę ciężkiego sprzętu – wyjaśnił.

Reklama

Zgodnie z planami z ulic wyjedzie kilkaset ciężarówek wypełnionych śniegiem. Trafi on na specjalnie wyznaczone place składowe, ponieważ jest już zanieczyszczony solą oraz żwirem używanymi do zimowego utrzymania dróg.

 

 

red./PAP

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/01/2026 14:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości