Reklama

Tragedia na torach w Hiszpanii

Niedzielny poranek zamienił się w koszmar dla setek pasażerów pociągów dużych prędkości. Na południu kraju doszło do dramatycznego wykolejenia, w którym – według najnowszych informacji – zginęło co najmniej 10 osób, a 25 zostało rannych. Bilans ofiar wciąż może się zmienić.

Jak poinformował minister transportu Óscar Puente, pociąg przewoźnika Iryo, którym podróżowało ponad 300 pasażerów, wjechał na sąsiedni tor. W wyniku uderzenia z torów wypadły dwa wagony składu należącego do Renfe.

Świadkowie mówią o chwili absolutnej grozy: gwałtownym hamowaniu, krzykach i chaosie wewnątrz wagonów. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, które przez wiele godzin walczyły o życie rannych i ewakuowały pasażerów.

Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane. Władze zapowiadają szczegółowe śledztwo, a kraj pogrążony jest w żałobie po jednej z najpoważniejszych katastrof kolejowych ostatnich lat.

Reklama

 

 

red./PAP

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/01/2026 07:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości