W czwartek rozpoczynają się zapisy do kolejnej edycji bezpłatnych kursów samoobrony organizowanych przez Straż Miejską m.st. Warszawy. Programy „Bezpieczna Warszawianka” oraz „Bezpieczny Warszawiak” od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy.
W tym roku zmienił się numer telefonu do zapisów – zgłoszenia będą przyjmowane pod numerem 22 291 28 02, który będzie czynny 15 i 16 stycznia w godz. 8.00–14.00.
Kobiety mogą również zapisać się online poprzez Portal Mieszkańca – wystarczy kliknąć baner na stronie internetowej i w katalogu usług wybrać zakładkę „Szkolenia dla dorosłych”. Rejestracja internetowa ruszy 15 stycznia o godz. 8.00.
Na uczestników czeka 104 miejsca – 88 dla kobiet oraz 16 dla mężczyzn.
Zajęcia potrwają od końca stycznia do końca marca i będą prowadzone w dwóch lokalizacjach:
w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10 na Woli,
w obiekcie OSiR Praga-Południe przy ul. Bora-Komorowskiego 40 (pływalnia „Wodnik”).
Na Woli treningi odbywać się będą:
we wtorki w godz. 17.00–19.00 oraz 19.00–21.00 (od 3 lutego do 31 marca),
w czwartki w godz. 17.00–19.00 (kobiety) i 19.00–21.00 (mężczyźni), od 29 stycznia do 26 marca.
Na Pradze-Południe zajęcia zaplanowano:
w poniedziałki w godz. 17.00–19.00 (od 2 lutego do 30 marca),
w piątki w godz. 17.00–19.00 (od 30 stycznia do 27 marca).
Zajęcia w tej lokalizacji przeznaczone są wyłącznie dla kobiet.
Kursy skierowane są do osób pełnoletnich. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać zagrożenia i unikać niebezpiecznych sytuacji, poznają podstawowe techniki samoobrony, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz sposoby właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych – wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów Straży Miejskiej.
red./PAP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze