Reklama

Potężny wybuch rozerwał ciszę poranka

Jedna osoba zginęła w niedzielny poranek w Orneta w wyniku wybuchu gazu w parterowym budynku wielorodzinnym. Okoliczności tragedii wyjaśniają śledczy pod nadzorem prokuratora – poinformowała policja.

Jak przekazał PAP sierż. sztab. Tomasz Bielikowicz z zespołu prasowego Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim, zgłoszenie o wybuchu wpłynęło w niedzielę około godz. 8.00. Do zdarzenia doszło przy ul. Zarzecznej.

– Prawdopodobnie eksplodowała butla z gazem. W wyniku wybuchu zginął 45-letni mężczyzna, który mieszkał sam. Z sąsiednich lokali ewakuowano pięć osób – poinformował policjant.

Cztery osoby znalazły tymczasowe miejsca zakwaterowania, natomiast jedna wróciła do własnego mieszkania. Na miejscu pracują prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu powiadomiono także nadzór budowlany, który oceni stan techniczny obiektu i zdecyduje, czy nadaje się on do dalszego użytkowania.

Reklama

Budynek, w którym doszło do wybuchu, położony jest poza centrum miasta, na obszarze położonym za rzeką Drwęca Warmińska.

 

 

red./PAP

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości