Jedna osoba zginęła w niedzielny poranek w Orneta w wyniku wybuchu gazu w parterowym budynku wielorodzinnym. Okoliczności tragedii wyjaśniają śledczy pod nadzorem prokuratora – poinformowała policja.
Jak przekazał PAP sierż. sztab. Tomasz Bielikowicz z zespołu prasowego Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim, zgłoszenie o wybuchu wpłynęło w niedzielę około godz. 8.00. Do zdarzenia doszło przy ul. Zarzecznej.
– Prawdopodobnie eksplodowała butla z gazem. W wyniku wybuchu zginął 45-letni mężczyzna, który mieszkał sam. Z sąsiednich lokali ewakuowano pięć osób – poinformował policjant.
Cztery osoby znalazły tymczasowe miejsca zakwaterowania, natomiast jedna wróciła do własnego mieszkania. Na miejscu pracują prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu powiadomiono także nadzór budowlany, który oceni stan techniczny obiektu i zdecyduje, czy nadaje się on do dalszego użytkowania.
Budynek, w którym doszło do wybuchu, położony jest poza centrum miasta, na obszarze położonym za rzeką Drwęca Warmińska.
red./PAP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze