Nadszedł czas na wielki finał plebiscytu na ulubione zwierzę miesiąca w Warszawskim ZOO w 2025 roku. Do decydującego etapu zakwalifikowało się pięć kangurków urodzonych w ubiegłym roku oraz para lwów – Zulus i Sofia.
Głosowanie na Zwierzaka Grudnia trwa do godziny 7:30 w dniu 16 stycznia na profilu Facebook Warszawskiego ZOO. Zwycięzcy grudniowego etapu dołączą do grona nagrodzonych w całorocznym plebiscycie. Kto zdobędzie tytuł w ostatnim miesiącu roku – charyzmatyczne lwy czy urocze kangurki? Zdecydują reakcje pod postem.
W grudniowej edycji konkursu udział wzięli: lemur katta, nosorożce Jhansi i Shikari, pelikany, młode kangurki, lemuria czarna Jagna, bongo Matayo, żaba mszysta oraz lwy Zulus i Sofia.
W ubiegłym roku w Warszawskim ZOO przyszło na świat aż pięć kangurów rudych: trzech samców, jedna samica oraz najmłodszy maluszek, którego płeć pozostaje jeszcze nieznana, ponieważ wciąż przebywa w torbie matki. To ogromny sukces hodowlany i powód do dumy dla opiekunów zwierząt. Młode kangurki można podziwiać na Wybiegu Australijskim, obok kangurów rdzawoszyich, emu i kazuarów.
W Warszawskim ZOO niepodzielnie króluje para lwów – Zulus i Sofia. Zulus, rodowity warszawiak, to imponujący samiec o potężnym ryku, który często rozlega się po całej okolicy, zwłaszcza gdy lew wyleguje się na kopule swojego wybiegu. Jego partnerka Sofia, przybyła do Warszawskiego ZOO z Bułgarii i młodsza od niego o rok, jest uosobieniem dzikiego wdzięku oraz prawdziwą władczynią tego związku. Razem tworzą niezwykle charyzmatyczną parę, która niezmiennie zachwyca odwiedzających i przypomina, jak wyjątkowymi zwierzętami są lwy.
Jeszcze w styczniu, spośród dwunastu zwycięzców miesięcznych plebiscytów, zostanie wybrane Zwierzę Roku 2025.
red./UM Warszawa
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze