Reklama

Niechlubny rekord rowerzysty w gminie Wieliszew

ogłoby się wydawać, że letnie popołudnie to idealny czas na relaksującą przejażdżkę rowerem, jednak dla dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego taka wycieczka zakończyła się bardzo kosztownym spotkaniem z mundurowymi. Policjanci z drogówki, patrolując rejon miejscowości Łajski oraz Wieliszew, wyeliminowali z ruchu dwóch rowerzystów, którzy za nic mieli bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn, poruszający się ulicą Kościelną w Łajskach, zaskoczył funkcjonariuszy wynikiem badania trzeźwości – ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Chwilę później w Wieliszewie w ręce mundurowych wpadł kolejny cyklista. 65-latek, jadąc ulicą 600-lecia, „wydmuchał” niemal dwa promile, co zakończyło jego dalszą podróż.

Obaj kierowcy jednośladowi muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi, gdyż zostali ukarani mandatem w wysokości 2500 zł każdy. Ta sytuacja przypomina, że policyjne patrole są obecne nie tylko na głównych trasach, lecz także na lokalnych drogach, a zerowa tolerancja dla nietrzeźwych kierujących dotyczy każdego środka transportu. Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od odpowiedzialności, której tym razem zabrakło.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości