Reklama

Warszawa/ Dziewięć osób zatrzymanych za handel ludźmi

Stołeczni policjanci zatrzymali dziewięć osób zamieszanych w handel ludźmi - siedmiu obywateli Bułgarii, Polkę i Polaka. Siedmioro z nich po usłyszeniu zarzutów zostało aresztowanych.

Edyta Adamus ze stołecznej policji przekazała, że według ustaleń śledczych członkowie zorganizowanej grupy to głównie obywatele Bułgarii, którzy z popełnianych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu, a pieniądze pozyskane podczas przestępczej działalności lokowali między innymi w nieruchomości na terenie Bułgarii.

Werbowali oni bułgarskie kobiety, obiecując pracę w rolnictwie. Po przyjeździe do Polski kobietom były zabierane paszporty, a one same były zmuszane do świadczenia usług seksualnych. Policjanci ustalili również, że grupa ta w latach 2019 – 2022 działała na terenie Koszalina, gdzie dopuszczała się podobnych przestępstw.

Reklama

Stołeczni kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP wpierani przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA” oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji KSP zorganizowali akcję, podczas której między innymi na terenie Mińska Mazowieckiego zatrzymali dziewięć osób, w tym dwoje Polaków.

W prokuraturze ośmiu podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi oraz zmuszaniem do uprawiania prostytucji, jak również rozboju i wymuszenia rozbójniczego oraz udzielania środków odurzających.

Reklama

Decyzją sądu, na wniosek prokuratora wobec sześciorga podejrzanych obywateli Bułgarii zastosowano trzymiesięczny areszt. 36-letnia Polka spędzi w areszcie dwa miesiące. 29-letni Polak, jak również jeden z obywateli Bułgarii po czynnościach zostali zwolnieni.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości