Reklama

Lód, emocje, medale!

Reprezentacja Polski wróci z Tilburga z dwoma medalami mistrzostw Europy w short tracku. Srebrny krążek wywalczyła sztafeta mieszana, natomiast brąz zdobyła męska czwórka. Tym samym biało-czerwoni po raz siedemnasty w historii stanęli na podium tej imprezy.

– Cieszymy się z tych sukcesów. Sztafeta mieszana na pewno będzie naszym mocnym punktem podczas igrzysk olimpijskich w Mediolanie – podkreślił dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

Ostatni dzień zawodów rozpoczął się od finału sztafety mieszanej z udziałem Polaków. Gabriela Topolska, Natalia Maliszewska, Michał Niewiński i Felix Pigeon długo jechali na trzeciej pozycji, jednak na ostatnim wirażu upadek jednego z reprezentantów Włoch otworzył im drogę do srebrnego medalu mistrzostw Europy. Krążki odebrali również Kamila Sellier i Diane Sellier, którzy startowali w ćwierćfinale.

Reklama

– Bieg był bardzo szybki. Dobrze się nam jechało i daliśmy solidny wyścig. Ten medal bardzo cieszy, bo ostatnio dużo pracujemy nad sztafetą, zwłaszcza nad zmianami – przyznała po zawodach Gabriela Topolska.

Rywalizację mistrzostw zakończył finał sztafety mężczyzn. W składzie znaleźli się Michał Niewiński, Felix Pigeon, Łukasz Kuczyński oraz wracający do drużyny Diane Sellier. Polacy przez długi czas walczyli o miejsca w czołowej trójce, jednak z czasem Włosi i Holendrzy zbudowali przewagę. Biało-czerwoni utrzymali jednak trzecią pozycję i sięgnęli po brązowe medale.

Reklama

– Medale w obu sztafetach to bardzo dobry sygnał. Chłopaki są po trudnych kwalifikacjach olimpijskich i fajnie, że w Tilburgu pokazali wysoki poziom. Nasz plan na igrzyska się nie zmienia – głównym celem pozostaje sztafeta mieszana – podsumował Niedźwiedzki.

W konkurencjach indywidualnych Polki dwukrotnie awansowały do finałów A. Na 500 metrów piąta była Natalia Maliszewska, a na dystansie 1500 metrów to samo miejsce zajęła Kamila Sellier.

Mistrzostwa Europy były ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Mediolanie. Po krótkim odpoczynku w kraju kadra uda się na zgrupowanie do Bormio, gdzie będzie przygotowywać się do olimpijskiej rywalizacji rozpoczynającej się 10 lutego.

Reklama

 

 

red./PAP

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/01/2026 06:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości