Reklama

Koniec Urbańskiego w Legii

Kacper Urbański odchodzi z Legii Warszawa po niespełna roku gry przy Łazienkowskiej. Stołeczny klub poinformował, że kontrakt z 21-letnim pomocnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Piłkarz, który miał być jednym z najgłośniejszych transferów Legii, rozegrał w jej barwach 28 meczów, zdobył jedną bramkę i zanotował trzy asysty.

Legia potwierdziła rozstanie

Legia Warszawa oficjalnie poinformowała o zakończeniu współpracy z Kacprem Urbańskim. Środkowy pomocnik rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron.

Komunikat stołecznego klubu był krótki. „Klub dziękuje Kacprowi za grę przy Łazienkowskiej i życzy powodzenia w dalszej karierze” — przekazano.

Urbański trafił do Legii we wrześniu 2025 roku z włoskiej Bolonii. Transfer był szeroko komentowany, bo pomocnik miał za sobą występy we Włoszech i był postrzegany jako zawodnik, który może szybko stać się ważną postacią środka pola warszawskiej drużyny.

Reklama

Duże oczekiwania, skromny dorobek

Pobyt Urbańskiego w Legii zakończył się jednak szybciej, niż zakładano. W barwach stołecznego zespołu 21-latek wystąpił łącznie w 28 spotkaniach. Zdobył jedną bramkę i miał trzy asysty. Grał w Ekstraklasie, Pucharze Polski oraz europejskich rozgrywkach.

Według danych klubu Urbański występował także z Legią w fazie ligowej Ligi Konferencji UEFA. W tym czasie był również powoływany do reprezentacji Polski U21.

Mimo dużych oczekiwań pomocnik nie zdołał wywalczyć trwałej pozycji w zespole. W końcówce sezonu jego rola malała, a po zmianach w drużynie stało się jasne, że przyszłość zawodnika przy Łazienkowskiej jest niepewna.

Reklama

Papszun mówił o „małej porażce”

Sytuacja Urbańskiego zmieniła się szczególnie po przyjściu Marka Papszuna. Szkoleniowiec próbował wkomponować pomocnika do zespołu, ale zawodnik nie stał się jedną z kluczowych postaci Legii.

„To moja mała porażka, że nie udało mi się zbudować Kacpra w taki sposób, żeby był dziś jedną z wiodących postaci drużyny” — mówił w maju trener Legii.

Według medialnych ustaleń Urbański nie pojechał z drużyną na obóz przygotowawczy do Niemiec. Rozmowy w sprawie rozwiązania umowy miały być zaawansowane już wcześniej, a w sobotę klub potwierdził ostateczne rozstanie.

Reklama

Krótka przygoda po transferze z Bolonii

Przenosiny Urbańskiego do Legii miały być jednym z najciekawszych ruchów transferowych w Ekstraklasie. Pomocnik wracał do Polski z Bolonii, a jego umowa ze stołecznym klubem miała pierwotnie obowiązywać do końca sezonu 2027/2028.

Z transferem wiązano duże nadzieje, ale sezon 2025/2026 nie przyniósł przełomu. Urbański miał pojedyncze dobre momenty, jednak jego wpływ na grę drużyny okazał się mniejszy, niż oczekiwano.

Legia w tym samym czasie rozpoczęła przebudowę kadry przed nowym sezonem. Klub dokonywał zmian personalnych, a odejście Urbańskiego wpisuje się w szerszy proces porządkowania składu i budżetu płacowego.

Reklama

Możliwy dalszy kierunek w Ekstraklasie

Przyszłość Kacpra Urbańskiego nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Według medialnych doniesień pomocnik może pozostać w Ekstraklasie, a jednym z klubów łączonych z zawodnikiem jest Górnik Zabrze. Wcześniej pojawiały się także informacje o zainteresowaniu innych zespołów.

Na razie nie ma jednak oficjalnego komunikatu nowego klubu. Pewne jest tylko to, że etap Urbańskiego w Legii Warszawa dobiegł końca po niespełna roku od transferu z Bolonii.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama