Zakończono akcję ratunkową po zderzeniu dwóch tramwajów na ul. Bieńczyckiej w Krakowie. W wyniku wypadku poważnie ucierpiał jeden z motorniczych, który doznał złamań obu nóg. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wydobyć go z kabiny.
Niegroźnych obrażeń doznało 34 pasażerów – głównie otarć. Dziesięcioro z nich przewieziono do szpitala na szczegółowe badania, pozostałym udzielono pomocy na miejscu.
Do zdarzenia doszło w środę tuż przed godziną 18:00, na odcinku prowadzącym w kierunku ronda Kocmyrzowskiego. Jak poinformowało krakowskie MPK, tramwaj linii nr 5 najechał na skład linii nr 52.
W akcji ratunkowej brało udział siedem zastępów straży pożarnej oraz siedem karetek pogotowia. MPK uruchomiło autobusy zastępcze, aby zapewnić pasażerom schronienie.
Po wypadku torowisko pozostaje zablokowane. Linie 1, 5, 9, 14 i 52 skierowano na trasy objazdowe.
red./PAP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze