Reklama

Dramat na finiszu, euforia Polaków!

Polska sztafeta mieszana wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy w short tracku w Tilburgu. W składzie Michał Niewiński, Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska oraz Felix Pigeon biało-czerwoni poprawili wynik sprzed roku, gdy w Dreźnie sięgnęli po brąz.

Przez większość finału Polacy jechali na trzeciej pozycji, kontrolując rywalizację z Węgrami, podczas gdy o złoto walczyli gospodarze z Włochami. Kluczowy moment nastąpił na ostatnim zakręcie decydującego okrążenia — błąd zawodnika Italii zakończył się upadkiem i wykluczył go z walki o medal. Z potknięcia rywali skorzystali Polacy, awansując na drugie miejsce, a brąz trafił do Węgrów.

Droga do podium była dla naszej reprezentacji bardzo udana. W piątkowym ćwierćfinale z udziałem Niewińskiego, Maliszewskiej, Kamila Sellier i Diane Sellier Polacy wygrali swój bieg. Dzień później w półfinale skład Niewiński–Topolska–Maliszewska–Pigeon zajął drugą lokatę, zapewniając awans do finału. Zgodnie z regulaminem, medale mistrzostw Europy otrzymała cała szóstka reprezentantów Polski.

Reklama

 

 

red./PAP

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości