Reklama

Wypadek nastolatków na hulajnodze. Lądował śmigłowiec LPR

Dwóch 15-latków zostało poszkodowanych w wypadku hulajnogi elektrycznej w miejscowości Poddębie niedaleko Legionowa. Nastolatkowie jechali jednym pojazdem i przewrócili się na drodze. Jeden z chłopców odniósł poważniejsze obrażenia i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie.

Dwóch chłopców na jednej hulajnodze

Do zdarzenia doszło na ulicy Sosnowej w miejscowości Poddębie na Mazowszu. Jak informuje TVN Warszawa, dwóch 15-latków jechało jedną hulajnogą elektryczną. W pewnym momencie nastolatkowie stracili równowagę i przewrócili się na asfaltowej drodze. 

Na miejsce zadysponowano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do wypadku doszło w rejonie zabudowy jednorodzinnej i terenu leśnego, w miejscu, gdzie znajduje się spowalniacz.

Jeden z nastolatków stracił przytomność

Starszy kapitan Damian Górniak, oficer prasowy legionowskiej straży pożarnej, przekazał TVN Warszawa, że do upadku mogło dojść z powodu nierówności terenu lub innych okoliczności. Poważniejszych obrażeń doznał chłopiec kierujący hulajnogą. 

Reklama

„Dwóch 15-latków jechało na jednej hulajnodze. Prawdopodobnie ze względu na nierówności terenu lub inne okoliczności, wywrócili się. Kierujący miał poważniejsze obrażenia i trafił do szpitala. Drugi chłopak został na miejscu, miał lekkie otarcia” — przekazał st. kpt. Damian Górniak.

Według relacji reportera TVN Warszawa Artura Węgrzynowicza nastolatkowie nie mieli kasków. Jeden z nich po upadku początkowo był nieprzytomny. Gdy na miejsce dotarli strażacy, zaczęli udzielać mu pomocy. Chłopiec odzyskał przytomność. 

Reklama

Poszkodowany trafił do Warszawy

Ciężej ranny nastolatek został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie. Drugi chłopiec odniósł lżejsze obrażenia i był opatrywany przez zespół ratownictwa medycznego na miejscu zdarzenia.

Okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez odpowiednie służby. Kluczowe będzie ustalenie, jak doszło do utraty równowagi i czy na przebieg zdarzenia wpływ miały warunki na drodze, prędkość, sposób jazdy oraz fakt, że na jednej hulajnodze znajdowały się dwie osoby.

Przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa

Wypadek w Poddębiu ponownie zwraca uwagę na bezpieczeństwo użytkowników hulajnóg elektrycznych, szczególnie osób niepełnoletnich. Jazda takim pojazdem wymaga zachowania ostrożności, dostosowania prędkości do warunków i unikania ryzykownych zachowań.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości