Reklama

Wożą Polaków, choć nie powinni tu być

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej we współpracy ze stołeczną policją przeprowadzili pierwszą w tym roku akcję kontrolną pod kryptonimem „Bezpieczny Przewóz”, ukierunkowaną na sprawdzanie legalności pobytu cudzoziemców świadczących usługi przewozu osób. Jej efektem było zatrzymanie trzech obcokrajowców przebywających w Polsce nielegalnie.

Kontrole prowadzono w rejonie warszawskich dworców kolejowych i dotyczyły głównie kierowców korzystających z aplikacji mobilnych do przewozu pasażerów.

Jak poinformowała rzeczniczka komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr SG Dagmara Bielec, wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj obywatele Uzbekistanu oraz jeden obywatel Tadżykistanu. Wszyscy, mimo braku prawa pobytu na terytorium Polski, wykonywali odpłatne usługi transportowe.

Dodatkowo dane zatrzymanych figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) jako osób, którym należy odmówić wjazdu i pobytu w państwach strefy Schengen. Wpisów w systemie dokonały władze Niemiec – w przypadku obywateli Uzbekistanu – oraz Litwa wobec obywatela Tadżykistanu.

Reklama

„Dwóch z zatrzymanych nie posiadało również uregulowanego statusu pobytowego w Polsce” – dodała mjr Dagmara Bielec.

Wobec wszystkich trzech cudzoziemców wydano decyzje zobowiązujące do opuszczenia terytorium RP w ciągu 30 dni. Otrzymali także roczny zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.

 

red./PAP

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/01/2026 14:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości