Reklama

Katastrofa w Radomiu! Zakaz FIFA dobija Radomiaka

Jeszcze kilka miesięcy temu wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Radomiak Radom był jedną z najciekawszych historii sezonu w PKO Ekstraklasa, a kibice w Radomiu mogli z umiarkowanym spokojem patrzeć w przyszłość. Dziś ten obraz jest już tylko wspomnieniem. Klub znalazł się w samym środku sportowego i organizacyjnego kryzysu, a najnowsza decyzja FIFA tylko pogłębia problemy.

Zespół z Mazowsza wygrał wiosną zaledwie jedno spotkanie i zamiast myśleć o spokojnym utrzymaniu, musi drżeć o ligowy byt. Jakby tego było mało, klub ponownie znalazł się na celowniku światowej federacji, która nałożyła na niego zakaz transferowy.


Kryzys, który nie wziął się znikąd

Jesień była dla Radomiaka niemal podręcznikowym przykładem dobrze funkcjonującej drużyny środka tabeli. Siódme miejsce po pierwszej części sezonu dawało solidne fundamenty pod spokojną wiosnę. Tymczasem rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te oczekiwania.

Reklama

Po zimowej przerwie „Zieloni” wyraźnie stracili impet. W dziewięciu spotkaniach odnieśli tylko jedno zwycięstwo – 3:1 z Arką Gdynia – a reszta to seria remisów i porażek, które zepchnęły zespół w dół tabeli. Problemy na boisku szły w parze z chaosem poza nim.

Kulminacją napięć było rozstanie z Goncalo Feio. Decyzja o zwolnieniu charyzmatycznego, ale kontrowersyjnego szkoleniowca odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Klub próbował ratować sytuację zmianami na ławce – najpierw tymczasowo zespół przejął Kiko Ramirez, a następnie stery oddano Bruno Baltazarowi. Jednak rotacje personalne nie przełożyły się na poprawę wyników.

Reklama

Zakaz transferowy i powracające problemy

Jakby sportowe trudności nie były wystarczające, Radomiak ponownie znalazł się na liście klubów objętych sankcjami FIFA. Decyzja ogłoszona 8 kwietnia oznacza zakaz przeprowadzania transferów przez trzy kolejne okienka.

To nie pierwszy taki przypadek. W poprzednim roku klub aż trzykrotnie trafiał na podobną listę, co jasno wskazuje na powtarzające się problemy – przede wszystkim zaległości finansowe wobec innych klubów i zawodników. Dla obecnego sztabu szkoleniowego oznacza to jedno: nawet jeśli drużyna się utrzyma, możliwości jej wzmocnienia będą bardzo ograniczone.

Reklama

Co znamienne, władze klubu nie zabrały jeszcze głosu w sprawie najnowszej decyzji FIFA, co tylko potęguje niepewność wokół przyszłości zespołu.


Siedem finałów i walka o przetrwanie

Przed Radomiakiem siedem ostatnich kolejek sezonu – siedem meczów, które zadecydują o być albo nie być w Ekstraklasie. Każdy punkt będzie na wagę złota, a margines błędu praktycznie przestał istnieć.

Najbliższa próba już w sobotę, gdy zespół z Radomia zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. W obecnej sytuacji to nie tylko kolejny ligowy mecz, ale prawdziwy test charakteru – zarówno dla piłkarzy, jak i dla całego klubu, który znalazł się w jednym z najtrudniejszych momentów ostatnich lat.

Źródło: sport.pl
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości