Poważne utrudnienia na pierwszej linii warszawskiego metra. Z powodu awarii systemu sterowania ruchem pociągi kursują tylko na skróconej trasie Młociny–Stokłosy. Zamknięte są stacje Kabaty, Natolin i Imielin. Dla pasażerów uruchamiana jest komunikacja zastępcza.
Do awarii doszło w czwartek rano w rejonie Kabat. Z użytkowania wyłączono trzy stacje na Ursynowie: Kabaty, Natolin i Imielin. Pociągi linii M1 nie dojeżdżają do południowego krańca trasy i kursują między Młocinami a Stokłosami.
Utrudnienia dotyczą jednego z najważniejszych odcinków komunikacyjnych południowej Warszawy. Stacje Kabaty, Natolin i Imielin obsługują codziennie tysiące pasażerów dojeżdżających do centrum miasta.
Na czas utrudnień zapowiedziano uruchomienie zastępczej linii autobusowej na odcinku Metro Kabaty 01 – Metro Stokłosy 03. Ma ona umożliwić pasażerom dojazd do najbliższej czynnej stacji metra.
Pasażerowie muszą liczyć się z dłuższym czasem przejazdu, szczególnie w godzinach porannego szczytu. Służby transportowe zalecają śledzenie bieżących komunikatów i korzystanie z alternatywnych połączeń tam, gdzie jest to możliwe.
To nie pierwszy przypadek utrudnień na południowym odcinku linii M1 w ostatnich dniach. W niedzielę po awarii rozjazdów na stacji Kabaty również zamknięte były stacje Kabaty, Natolin i Imielin, a pociągi kursowały tylko do Stokłosów.
Na razie nie podano, jak długo potrwa usuwanie awarii systemu sterowania. Ruch na pełnej trasie zostanie przywrócony po zakończeniu prac technicznych i uzyskaniu zgody na bezpieczne wznowienie kursowania pociągów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze