Reklama

Rewolucja u mistrza? Niewiarygodne wieści!

Raków Częstochowa osiągnął porozumienie z Polonią Bytom w sprawie pozyskania trenera Łukasza Tomczyka – ustaliła Interia. Klubowi pozostało już tylko dopięcie szczegółów kontraktu z samym szkoleniowcem, co – jak słyszymy – ma być formalnością i powinno zostać sfinalizowane jeszcze w tym tygodniu.

Za wykupienie Tomczyka Raków zapłaci Polonii 150 tys. zł, a dodatkowo wniesie opłatę za jednego z jego asystentów, Łukasza Ocimka. Aktualny trener rewelacji tego sezonu Betclic 1. ligi ma przeprowadzić się do Częstochowy wraz z trzema członkami swojego sztabu. W niedzielę poprowadzi Polonię jeszcze w meczu z Chrobrym Głogów, po czym pożegna się z klubem.

Termin objęcia drużyny przez Tomczyka zależy od momentu odejścia Marka Papszuna. W Rakowie panuje jednak gotowość do zmiany szkoleniowca praktycznie w każdej chwili. Wszystko wskazuje na to, że jest to kwestia bardzo krótkiego czasu. Tomczyk na pewno nie poprowadzi zespołu w ćwierćfinale Pucharu Polski – jeśli Raków awansuje po meczu ze Śląskiem Wrocław – ponieważ pauzuje po czerwonej kartce otrzymanej w spotkaniu Polonii z Avią Świdnik (porażka 2:4). Może więc jedynie zasiąść poza ławką.

Reklama

Porozumienie Rakowa z Polonią jasno sugeruje, że odejście Marka Papszuna jest już na finiszu. Jeden z najbardziej cenionych polskich trenerów wkrótce powinien przenieść się do Warszawy, gdzie Legia od tygodni oczekuje jego przyjścia. „Wojskowi” notują fatalne wyniki i znajdują się tuż nad strefą spadkową PKO BP Ekstraklasy.

„Legia chce mnie jako trenera, a ja chcę być trenerem Legii. To wszystko, co mogę powiedzieć. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i nie będę musiał więcej tego komentować” – stwierdził Papszun podczas jednej z listopadowych konferencji, apelując jednocześnie o powstrzymanie się od spekulacji do czasu finalnych decyzji.

Reklama

Zamieszanie wokół sztabu Rakowa nie wpływa jednak negatywnie na postawę drużyny. Częstochowianie niedawno odnieśli kluczowe zwycięstwo w Lidze Konferencji przeciwko Rapidowi Wiedeń, a w Ekstraklasie jako pierwsi w tym sezonie pokonali Arkę w Gdyni, wygrywając aż 4:1.

 

 

Źródło: sport.interia.pl

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/12/2025 23:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości