Policjanci z Otwocka zatrzymali 43-letniego kierowcę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości mimo sześciu dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu i decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.
Do zatrzymania doszło podczas policyjnych działań „Trzeźwość” prowadzonych na terenie gminy Kołbiel. Funkcjonariusze otwockiej drogówki skontrolowali kierowcę Seata, od którego – jak relacjonują – już przy pierwszym kontakcie wyczuli silną woń alkoholu.
Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Wynik wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 43-latka.
Jak się jednak okazało, nietrzeźwość nie była jedynym poważnym przewinieniem kierowcy. Po sprawdzeniu danych w systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania.
43-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do orzeczeń sądu oraz prowadzenia auta pomimo cofniętych uprawnień.
Ze względu na działanie w warunkach recydywy oraz wcześniejsze próby unikania odpowiedzialności, prokuratura wystąpiła o zastosowanie wobec niego najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres jednego miesiąca.
Policja podkreśla, że mimo regularnych kontroli i akcji profilaktycznych nadal nie brakuje kierowców, którzy w sposób skrajnie nieodpowiedzialny wsiadają za kierownicę. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze, zdecydowane działania wobec osób łamiących prawo i stwarzających zagrożenie na drogach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze