Reklama

Ukryły się… w butach na balkonie. Niezwykła interwencja!

Strażnicy miejscy z warszawskiego Ekopatrolu zostali wezwani na Bielany do zgłoszenia o „stadzie nietoperzy na balkonie”. Widok, który zastali na miejscu, zaskoczył nawet doświadczonych funkcjonariuszy — około 20 nietoperzy wtuliło się w sportowe buty stojące na balkonie mieszkańca przy ul. Klaudyny.

Niedzielny wieczór 16 listopada zaczął się dla Ekopatrolu Straży Miejskiej od nietypowego zgłoszenia. Mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Klaudyny poprosił o pilną pomoc — na jego balkonie miało przebywać stado nietoperzy.

Doświadczony patrol szybko pojawił się na miejscu, jednak to, co zobaczyli, zaskoczyło nawet ich. Po wejściu na balkon zgłaszający wskazał stojące tam sportowe buty. Dopiero z bliska można było dostrzec, że w środku… aż roi się od nietoperzy. Małe, nocne ssaki wtuliły się w siebie, szukając ochrony przed chłodem.

Reklama

Jak relacjonują strażnicy, choć widok mógłby rozczulić każdego, buty nie były bezpiecznym miejscem do zimowania dla tak licznej grupy zwierząt. Funkcjonariusze zdecydowali o natychmiastowym przewiezieniu nietoperzy do Lasów Miejskich, gdzie czekają na nie specjaliści.

Właściciel butów wykazał się wyjątkową empatią — zdecydował, że nie będzie stresować rozbudzonych już zwierząt i… odda swoje obuwie razem z ich niecodzienną „kolonią”.

Ostatecznie około 20 nietoperzy, bezpiecznie umieszczonych w transporterze wraz z butami, trafiło pod opiekę ekspertów z Lasów Miejskich.

Reklama

To jedna z najbardziej nietypowych interwencji Ekopatrolu w ostatnich tygodniach, a jednocześnie przykład szybkiej reakcji i troski o dziko żyjące zwierzęta.

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości