Pogoń Szczecin zremisowała z mistrzem Rakowem Częstochowa 1:1, a wicemistrz Legia Warszawa z Lechem Poznań 0:0 w szlagierach 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Wcześniej w niedzielę Stal Mielec pokonała Górnika Zabrze 2:1. Na pozycji lidera umocnił się Śląsk Wrocław.
Program tej kolejki został tak ułożony, że w niedzielę doszło do bezpośrednich meczów z udziałem czterech najlepszych drużyn poprzedniego sezonu. Oba zapowiadały się bardzo ciekawie, ale w żadnym nie wyłoniono zwycięzcy.