Probierz: "Jak nie wierzycie, to ja wam mówię... Trener w was wierzy!”

2023-10-17 18:18:24(ost. akt: 2023-10-17 18:29:02)

Autor zdjęcia: PAP/Piotr Nowak

Kanał "Łączy Nas Piłka" opublikował materiały kiedy Polacy przebywali w szatni w trakcie meczu z Mołdawią. Trener Michał Probierz starał się podnieść na duchu piłkarzy w przerwie spotkania.
Zarejestrowano, jak Probierz głośno wykrzykiwał w szatni: "Nie wierzycie w siebie!”. Kanał "Łączy Nas Piłka" opublikował materiały kiedy Polacy przebywali w szatni w trakcie meczu z Mołdawią. Trener Michał Probierz starał się podnieść na duchu piłkarzy w przerwie spotkania. Już na początku swojej pracy z zespołem zidentyfikował problem mentalny. "Nie wierzycie w ogóle w siebie i w swoje umiejętności!" - krzyczał do zawodników selekcjoner. Polska zremisowała z Mołdawią 1-1, niemal przekreślając swoje szanse na awans do Euro 2024 z grupy eliminacyjnej. Nie jest jeszcze jasne, kto może być rywalem w barażach, ale prognozy wskazują na trudnych przeciwników.

Wszystko wskazuje na to, że selekcjoner Michał Probierz szybko zidentyfikował problem niemocy u zawodników. Wcześniej podobną diagnozę postawił Robert Lewandowski, a część zawodników potwierdziła to w wywiadach po meczu. W sieci pojawiło się nagranie z przerwy meczu, kiedy trener Probierz starał się podnieść na duchu piłkarzy w szatni. Polska wtedy przegrywała 0-1. "Panowie, jest 50 tysięcy ludzi na stadionie. Są ludzie, którzy w was wierzą. Trener, który w was wierzy! To wy teraz musicie sami uwierzyć w siebie" - apelował do zawodników. "Nie wierzycie w siebie w ogóle i w swoje umiejętności!" - krzyczał do zawodników. W swoim wystąpieniu Probierz starał się przekonać piłkarzy do wiary we własne możliwości. "Potraficie grać w piłkę, tylko sprzedać to na boisku teraz! Wziąć piłkę, zabrać, wygrać pojedynek. Wywalczyć tę piłkę" - apelował. "Każdy z zawodników! Spójrzcie na siebie i uwierzcie w siebie, no! Każdy w klubie gra - w jednym, czy drugim. Każdy w klubie jest wiodącą postacią. Pokazać charakter i uwierzyć w siebie" - krzyczał Probierz w przerwie. "Jak nie wierzycie, to ja wam mówię... Trener w was wierzy!”- zapewnił.

Wysiłki selekcjonera przyniosły skutek tylko częściowo. "Biało-Czerwoni" dobrze zaczęli drugą połowę i po bramce Karola Świderskiego wyrównali na 1-1. Jednak do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Naszemu selekcjonerowi zdecydowanie nie jest łatwo.

Pomimo że nasi piłkarze często są fenomenalnymi graczami w swoich klubach, niekiedy nawiedza ich problem z psychiką, jakby brakowało im przekonania do własnych umiejętności. Choć występują w czołowych europejskich drużynach, często nie potrafią przełożyć swojego potencjału w meczach reprezentacyjnych. Wielu trenerów próbowało temu zaradzić, lecz dotąd bezskutecznie. Być może to właśnie trener Probierz odnajdzie klucz do rozwiązania tej kwestii.

Niektórzy zastanawiają się również, czy kanał "Łączy nas piłka" powinien ujawniać tak wiele tajemnic z szatni. Choć te doniesienia są bezcenne dla fanów reprezentacji, ich zawartość może również trafić do konkurencyjnych drużyn.