Odkrycie starożytnej świątyni Afrodyty
2023-09-24 16:24:42(ost. akt: 2023-09-24 16:36:47)
Egipsko-francuski zespół archeologów dokonał niezwykłego odkrycia głęboko pod wodą, które wprawiło w zdumienie cały świat. Ruiny starożytnej świątyni poświęconej Afrodycie, bogini miłości i piękna, zostały odnalezione na dnie Morza Śródziemnego, w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się słynny port Heraklion.
Odkrycie Świątyni Afrodyty
Egipsko-francuski zespół archeologów dokonał niezwykłego odkrycia głęboko pod wodą, które wprawiło w zdumienie cały świat. Ruiny starożytnej świątyni poświęconej Afrodycie, bogini miłości i piękna, zostały odnalezione na dnie Morza Śródziemnego, w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się słynny port Heraklion. To odkrycie odkrywa przed nami fascynującą historię starożytnego miasta, które stopniowo zatonęło w wodach zatoki Abu Kir.
Egipskie Ministerstwo Turystyki i Zabytków podzieliło się tą niesamowitą wiadomością w specjalnym komunikacie na mediach społecznościowych. Starożytne ruiny i cenne artefakty zostały odkryte około 16 km na północny-wschód od Aleksandrii, w miejscu, które przez wieki ukrywało tajemnice zamorskiej metropolii.
Heraklion był miejscem o niezwykle bogatej historii, a jego dokładne położenie było długo tajemnicą. Miasto znane było jedynie z dawnych tekstów i kronik, aż do momentu, gdy grupa archeologów pod przewodnictwem francuskiego badacza Francka Goddio odkryła ruiny miasta w 2000 roku. Od tamtej pory trwała eksploatacja prastarych pozostałości, które stopniowo odkrywają przed nami starożytne tajemnice.
Skarby pod wodą
Najnowszym odkryciem jest świątynia datowana na V wiek p.n.e., poświęcona greckiej bogini miłości, Afrodycie. To znalezisko jest niezwykle istotne, ponieważ wnosi nowe światło na praktyki religijne tamtych czasów. Wewnątrz świątyni archeolodzy odnaleźli nie tylko pozostałości budowli, ale także cenne artefakty z brązu, ceramiki i drewniane belki konstrukcyjne. To jednak nie koniec skarbów, jakie udało się wydobyć spod wód Heraklionu. Wśród nich znajdują się złote kolczyki w kształcie głowy lwa, złoty wisiorek, alabastrowe pojemniki do przechowywania perfum i kosmetyków, zestaw srebrnych naczyń używanych do rytuałów religijnych i pogrzebowych oraz dzban z brązu w kształcie kaczki. Te cenne znaleziska rzucają światło na codzienne życie i kult religijny starożytnych mieszkańców Heraklionu.
To niesamowite odkrycie nie byłoby możliwe bez współpracy egipskich i francuskich naukowców, którzy poświęcili lata pracy, by odkryć skarby ukryte pod wodami Morza Śródziemnego. Ich zaangażowanie i determinacja doprowadziły do odkrycia tego zakopanego skarbu historii.
Odkrycie tej starożytnej świątyni po raz kolejny przypomina nam, jak wiele tajemnic kryją dna mórz i oceanów naszego globu. To także dowód na niezwykłe osiągnięcia naszych przodków w dziedzinie architektury i kultury. Dzięki pracy wytrwałych archeologów możemy lepiej zrozumieć świat, który kryje się pod powierzchnią wód, oraz odkrywać nowe aspekty naszej historii i kultury.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez