"Darzyliśmy się wielkim szacunkiem" - powiedział PAP po otrzymaniu wiadomości o śmierci Franza Beckenbauera, znakomitego niemieckiego piłkarza i trenera, Władysław Żmuda, zawodnik reprezentacji Polski, która w 1974 i 1982 roku zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata.
"Mam zdjęcia z tym słynnym piłkarzem. Pamiętam, był na zjeździe Polskiego Związku Piłki Nożnej. Utrzymywaliśmy kontakty. Darzyliśmy się wielkim szacunkiem. Zapamiętam go jako wielką indywidualność światowego formatu. Nakręcał przez całe lata grę drużyny klubowej, jak i reprezentacji. Grał w obronie, ale nie stronił od chodzenia do przodu, prezentował się elegancko i dostojnie" - powiedział Żmuda, srebrny medalista olimpijski z 1976 roku.