Biegnij Warszawo - Jastrzębski i Bernardelli najlepsi

2023-09-30 16:39:01(ost. akt: 2023-09-30 16:42:03)

Autor zdjęcia: PAP/Paweł Supernak

Kamil Jastrzębski (Duklanowski Team) i Iwona Bernardelli (KS Prefbet-Sonarol) wygrali 15. edycję Biegnij Warszawo. Dystans 10-kilonetrowego biegu pokonało sześć tysięcy osób, a w towarzyszącej imprezie Maszeruję-Kibicuję wzięło udział ponad cztery tysiące.
Metę po raz pierwszy zlokalizowano na Stadionie Miejskim Legii Warszawa. Jastrzębski uzyskał czas 30.14, a Bernardelli, która po raz siódmy wygrała Biegnij Warszawo - 35.22.

Nowością podczas tegorocznej edycji był udział kolarzy. Przed startem biegaczy trasę "przetarł" peleton ponad 100 cyklistów, którzy na odcinku specjalnym po Moście Poniatowskiego ścigali się na dystansie 1 mili. Najszybszy okazał się Maciej Rogulski (Activejet); pokonał ten dystans w czasie 2.16,69.