Aplikacja szkoleniowa kluczem do zwycięstwa – sukces programistów z Płocka!

2024-10-15 09:15:56(ost. akt: 2024-10-15 03:04:19)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Płocka

Zespół, który opracowal aplikację do zarządzania szkoleniami w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym zajął pierwsze miejsce w City Coders Hackathon Płock. W maratonie dla programistów wzięły udział 24 trzyosobowe drużyny. Nagrodzono trzy zespoły, przyznano też jedno wyróżnienie.
City Coders Hackathon Płock w siódmej edycji odbył się 12 i 13 października w Centrum Edukacji Orlen w Płocku, tym razem pod hasłem "Hack the city with AI". W trwającym 36 godzin maratonie dla progmistów wystartowały 24 trzyosobowe drużyny. Informując w poniedzialek o rozstrzygnięciu zmagań, płocki Urząd Miasta ogłosił, że ostatecznie nagrodzono trzy zespoły i przyznano jedno wyróżnienie.

Pierwsze miejsce w tegorocznym City Coders Hackathon Płock zajęła drużyna Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa, która opracowała aplikację do zarządzania szkoleniami organizowanymi przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, czyli spółkę, w której po połowie udziały mają miasto-gmina Płock i Orlen. Jak podkreślono w informacji, opracowane rozwiązanie ma towarzyszyć

uczestnikom szkoleń na każdym ich etapie, od rejestracji po pobieranie materiałów już po zakończeniu wydarzenia.

Drugie miejsce w maratonie programistów zdobył zespół TDP.DEV, który zaprezentował platformę komunikacji usprawniającą pracę m.in. Zarządu Jednostek Oświatowych oraz podlegających placówek edukacyjnych, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie PiŻa(M)Ka, która przygotowała aplikację, dzięki której mieszkańcy miasta będą mieli łatwy dostęp do harmonogramów wywozu odpadów oraz do treści informacyjno-edukacyjnych udostępnianych przez samorząd.

Dodatkowo na zakończenie siódmej odsłony City Coders Hackathon Płock wyróżniono zespół MTI Płock, który przedstawił rozwiązanie dedykowane usprawnieniu komunikacji oraz zarządzania obsługą wydarzeń płockiego wolontariatu.

Podsumowując tegoroczne zmagania programistów, Urząd Miasta Płocka podkreślił, że "każde z nagrodzonych rozwiązań wykorzystywało technologie i narzędzia sztucznej inteligencji, co świadczy o poziomie zaawansowania technicznego uczestników Hackathonu". W informacji przypomniano również, że wydarzenie to patronatem honorowym objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz marszałek Mazowsza.

"Przyszłość, dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji, jest coraz bardziej wirtualna i to od nas zależy, jak będzie wyglądał ten świat, nasza komunikacja i wspólna przestrzeń" – powiedział, nawiązując do City Coders Hackathon Płock, prezydent miasta Andrzej Nowakowski, cytowany w komunikacie samorządu.

Głównymi organizatorami City Coders Hackathon Płock byli już tradycyjnie Urząd Miasta Płocka oraz CIFAL Płock - Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe dla Władz i Podmiotów Lokalnych, powołany tam w 2004 r., jako pierwszy w Europie, afiliowany ośrodek szkoleniowy Instytutu ONZ ds. Badań i Szkoleń UNITAR. Jak wyjaśnia płocki samorząd, maraton organizowany jest przede wszystkim z myślą o młodych programistach, zwłaszcza uczniach szkół ponadpodstawowych i studentach, a jego celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla mieszkańców, a także wspierających rozwój miasta.


red./PAP


bm