Lodowiska otwierają sezon na aktywną zimę

2023-12-07 13:42:42(ost. akt: 2023-12-07 10:00:44)

Autor zdjęcia: Aktywna Warszawa

W środę ruszyła ślizgawka na Rynku Starego Miasta, działają też lodowiska na Moczydle i na Stegnach. Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” przygotowuje także zimowe półkolonie, atrakcje na Górce Szczęśliwickiej i bieg z Mikołajem.
Zaczynają się mroźne dni, uruchamiamy więc w mieście zimowe atrakcje. Już 1 grudnia otworzyliśmy dla aktywnych warszawianek i warszawiaków pierwsze lodowiska. W środę uruchomiliśmy jedno z najpiękniejszych lodowisk w Polsce – na Rynku Starego Miasta dookoła Syrenki. Zimę w Warszawie spotkamy też wkrótce na Górce Szczęśliwickiej albo podczas Biegu z Mikołajem. Bądźmy zdrowi i aktywni przez cały rok, a zimę wykorzystajmy do hartowania – namawia zastępca prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Lodowiska już ruszyły
1 grudnia wystartowały Ośrodek Stegny i Ośrodek Moczydło.
6 grudnia ruszyło lodowisko na Rynku Starego Miasta.
Trwają przygotowania do otwarcia sezonu na lodowisku pod Pałacem Kultury i Nauki.
Więcej informacji na temat ośrodków i dostępności lodowisk znajdziecie na stronach Aktywnej Warszawy.

Łyżwiarskie Czwartki dla najmłodszych
Łyżwiarskie Czwartki to bezpłatna rywalizacja w Ośrodku Stegny – dla dzieci urodzonych w 2009 r. i młodszych. To już 31. edycja zawodów. Organizatorzy zapraszają indywidualnych uczestników i grupy, w tym także drużyny szkolne. Rywalizacja odbywa się odcinkach od 50 do 500 metrów, dla najszybszych uczestników przewidziano nagrody.

Zawody odbędą się:

7, 14 grudnia 2023 r.,
4, 11 stycznia 2024 r.
1, 8, 15 lutego 2024 r.,
22 lutego 2024 r. (podsumowanie wydarzenia, wręczenie nagród).

Górka Szczęśliwicka czeka na mrozy
Sezon na Górce Szczęśliwickiej (narty, snowboard) już trwa. Górka jest właśnie naśnieżana.

Szczęśliwice to jedyny stok narciarski w Warszawie i odpowiednie miejsce do aktywnego spędzania czasu w stolicy. Narciarzy na górę zawozi wyciąg krzesełkowy - dodatkowo ze szczytu górki, roztacza się widok na sporą część Warszawy. W obiekcie znajduje się wypożyczalnia sprzętu i restauracja.

Więcej informacji sportowej stronie miasta.

Sportowe półkolonie w ferie
Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” proponuje dzieciom dwa turnusy sportowych półkolonii w terminach:

15-19 stycznia 2024 r.,
22-26 stycznia 2024 r.
W ramach półkolonii zaplanowano grupy 15-osobowe oraz sportowe zajęcia np.: naukę jazdy na nartach na Górce Szczęśliwickiej oraz korzystanie z innych Ośrodków Aktywnej Warszawy (np. jazda na łyżwach, zajęcia sportowe). Koszt jednego turnusu: 800 zł za dziecko.

Więcej informacji na temat półkolonii zimowych na stronie Aktywnej Warszawy.

Bieganie z Mikołajem
W sobotę 9 grudnia w Lesie Kabackim odbędzie się druga edycja Biegu z Mikołajem. Rok temu wielu uczestników startowało w strojach nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Lasami Miejskimi Warszawy. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Na tegoroczny bieg zapisy zostały już zakończone - w tym roku miejsca rozeszły się w 37 minut po ogłoszeniu zapisów. Organizatorzy biegu nadal zapraszają do kibicowania, a najmłodszych do udziału w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Lasy Miejskie.

UM Warszawa