75 mln zł inwestycji na przejścia dla pieszych, chodniki czy ścieżki rowerowe

2023-11-30 19:27:08(ost. akt: 2023-11-30 12:32:54)

Autor zdjęcia: Pixabay

75 mln zł na inwestycje na przejścia dla pieszych, chodniki czy ścieżki rowerowe poprawiające bezpieczeństwo na drogach powiatowych i gminnych trafi na Mazowsze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. - poinformował wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.
W czwartek (30 listopada) w urzędzie wojewódzkim w Warszawie samorządy podpisują umowy na dofinansowanie takich inwestycji w kwocie 49 mln zł.

"Musimy ze wszelkich sił dążyć, aby było mniej wypadków, mniej kolizji, mniej zdarzeń niebezpiecznych" - mówił Bocheński podczas uroczystości. Podkreślił, że z jednej strony ma na to wpływ kultura naszego poruszania się po drogach i przestrzeganie przepisów. Z drugiej strony jednak trzeba zapewnić nowoczesne, bezpieczne, przebudowane drogi.

Do 1 listopada w 2023 r. w województwie doszło do 305 wypadków na przejściach dla pieszych. W ich wyniku 24 osoby straciły życie - podał wojewoda.

"Naszą ambicją powinno być doprowadzenie tej statystyki do zera - aby przechodzenie na przejściach dla pieszych było bezpieczne" - podkreślił.

Bocheński podał, że w ostatnich czterech latach na Mazowszu udało się wydać na inwestycje drogowe 2 mld zł - na budowę i przebudowę dróg i poprawę bezpieczeństwa na drogach.(PAP)

autorzy: Aleksander Główczewski

ago/ apiech/