Quad dla policjantów od władz gminy Kozienice

2023-11-21 13:54:41(ost. akt: 2023-11-21 13:55:15)

Autor zdjęcia: Policja Mazowiecka

Policjanci z Kozienic (Mazowieckie) otrzymali od władz gminy quada o wartości 60 tys. zł. Pojazd pomoże mundurowym m.in. w patrolowaniu Puszczy Kozienickiej, poszukiwaniu osób zaginionych, a także w walce z kłusownikami i bezprawnie wjeżdżającymi do lasu użytkownikami quadów i crossów.
Rzeczniczka miejscowej policji podkom. Ilona Tarczyńska poinformowała we wtorek, że quad przystosowany jest do pełnienia służby patrolowej w nawet najtrudniejszym terenie. Jego fabryczna wersja została doposażona w światła błyskowe oraz sygnały dźwiękowe.

"Policjanci będą go wykorzystywać na terenach leśnych oraz nad wodą lub w innych miejscach trudno dostępnych, m.in. z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe" – powiedziała rzeczniczka. Dodała, że nowy nabytek policji może być pomocny w skutecznym prowadzeniu poszukiwań osób zaginionych oraz w walce z kłusownikami.

Policjantka zwróciła uwagę, że w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze policji ze Strażą Leśną przeprowadzili przy użyciu quadów wspólną kontrolę lasów, w związku z sygnałami dotyczącymi wjazdu na tereny leśne osób nieuprawnionych. "Akcja dotyczyła głównie kierujących quadami i crossami, którzy w niezgodny z przepisami prawa sposób poruszają się nimi po terenach leśnych, niszcząc roślinność i płosząc leśną zwierzynę" - powiedziała podkom. Tarczyńska.

Zakup czterokołowca dla policji został w całości sfinansowany z pieniędzy Urzędu Gminy w Kozienicach. Wartość pojazdu wraz z przyczepą to prawie 60 tys. zł. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka