Pałac Kultury i Nauki w barwach UNICEF

2023-11-20 23:54:28(ost. akt: 2023-11-20 23:58:34)

Autor zdjęcia: PAP

20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Fasada Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w poniedziałek została podświetlona w barwach UNICEF Poland. 20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To dzień, w którym przypominamy o ciągłej potrzebie ochrony i promowania praw najmłodszych na całym świecie.

Dzień Praw Dziecka, obchodzony corocznie, upamiętnia ustanowienie Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1989 roku. Jest to szczególna okazja do podkreślenia konieczności ochrony praw i interesów dzieci na całym świecie.

Konwencja ta definiuje prawa dziecka, obejmujące m.in. prawo do edukacji, opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa, oraz prawa do wyrażania swoich poglądów. Dzień ten służy także jako przypomnienie o konieczności działania na rzecz eliminacji wszelkich form przemocy i dyskryminacji wobec dzieci, a także promowania ich dobra i zdrowego rozwoju.

W tym dniu organizowane są różnorodne wydarzenia i akcje, mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na prawa najmłodszych oraz konieczność ich pełnego respektowania.