Shakira zgodziła się zapłacić 7,3 mln euro kary nałożonej przez fiskusa

2023-11-20 15:26:03(ost. akt: 2023-11-20 15:26:05)

Autor zdjęcia: PAP

Pochodząca z Kolumbii piosenkarka Shakira zgodziła się w ramach ugody pozasądowej zapłacić karę za niepłacenie podatków w Hiszpanii, w której mieszkała do kwietnia tego roku; groziła kara do 3 lat więzienia.
Piosenkarka, która mieszkała w Barcelonie, opuściła Hiszpanię kilka miesięcy po swoim rozstaniu z partnerem życiowym Gerardem Pique, byłym obrońcą FC Barcelony. Już wtedy trwało wobec niej postępowanie dotyczące nieprawidłowości podatkowych.

Urząd podatkowy, który w poniedziałek potwierdził, że zawarł ugodę z Shakirą, wyjaśnił też, że kara 7,3 mln euro stanowi równowartość połowy środków, które była ona winna fiskusowi.

Piosenkarce za niepłacenie podatków w latach 2012-2014 groziła kara do 3 lat więzienia.

46-letnia Shakira zamieszkała na stałe w Barcelonie w 2010 roku wraz z Pique, z którym ma dwoje dzieci. Po ponad 10 latach ich związek dobiegł końca, jak twierdzi artystka, z powodu niewierności partnera.

Shakira jest laureatką dwóch nagród Grammy oraz siedmiu Latin Grammy Awards. Dwanaście razy przyznawano jej też nagrodę w ramach konkursu Billboard Latin Music Awards.

Marcin Zatyka (PAP)