Zarzuty wymuszenia rozbójniczego i gróźb karalnych dla dwóch mężczyzn

2023-11-20 16:12:02(ost. akt: 2023-11-20 10:05:10)

Autor zdjęcia: PAP/Mariusz Bielecki

Policjanci zatrzymali 32-latka i 47-latka, którzy mieli nachodzić, żądać pieniędzy i grozić dwóm mężczyznom - poinformowała w poniedziałek podinsp. Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej komendy policji. 32-latek i 47 latek usłyszeli zarzuty. Zostali tymczasowo aresztowani.
Kryminalni przyjęli zgłoszenie od pokrzywdzonego, który twierdził, że nachodzą go mężczyźni, którzy żądają od niego pieniędzy i grożą pozbawieniem życia jemu oraz jego najbliższym. "Miały to być rozliczenia za rzekome zaległości płatnicze wobec byłego pracownika. Pokrzywdzony przekazywał już kilkakrotnie gotówkę, ale wciąż żądali od niego więcej" - podała podinsp. Joanna Węgrzyniak.

Kiedy umówił się z nimi po raz kolejny na miejscu czekali już funkcjonariusze, którzy zatrzymali jednego z podejrzanych. Drugi wpadł w ich ręce dzień później.

"Operacyjne ustalenia oraz zgromadzone informacje wskazywały na to, że jest jeszcze jedna podobna sprawa i jeszcze jeden pokrzywdzony, któremu z kolei zatrzymani grozili pobiciem i pozbawieniem wolności" - przekazała podinsp. Joanna Węgrzyniak.

47-latek i 32-latek usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze i groźby karalne. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe skierowała wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych. Sąd do wniosku się przychylił i mężczyźni trafili do aresztu. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ apiech/