Nie dała się zastraszyć napastnikowi i nie pozwoliła ukraść utargu

2023-11-20 14:04:09(ost. akt: 2023-11-20 09:57:51)

Autor zdjęcia: pixabay

W jednym ze sklepów w Płocku ekspedientka nie dała się zastraszyć napastnikowi i nie pozwoliła ukraść utargu. Złodziej ostatecznie zrezygnował z łupu i uciekł. Podejrzanego o usiłowanie rozboju, jak się okazało 26-latka, zatrzymali wkrótce policjanci. Grozi mu do 15 lat więzienia.
Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku sierż. szt. Monika Jakubowska, mężczyzna, który przyszedł do jednego ze sklepów "nie miał zamiaru robić w nim zakupów - zażądał natomiast od sprzedawczyni pieniędzy, grożąc jej utratą życia lub zdrowia".

"Sprawca chciał ukraść pieniądze szarpiąc kasetkę w kasie. Kobieta nie dała się jednak zastraszyć i konsekwentnie broniła utargu. Ostatecznie mężczyzna opuścił sklep bez łupu" - podkreśliła sierż. szt. Jakubowska.

Dodała, że po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu, płoccy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu "namierzyli i zatrzymali" 26-latka, mieszkańca powiatu sierpeckiego, podejrzanego o zaatakowanie ekspedientki.

"Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut. Za usiłowanie rozboju grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności" - zaznaczyła sierż. szt. Jakubowska.(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ jann/