Listy do św. Mikołaja będzie można wrzucić do specjalnej skrzynki pocztowej w Mławie

2023-11-20 09:29:44(ost. akt: 2023-11-20 09:30:56)

Autor zdjęcia: pixabay

Już można pisać listy do św. Mikołaja. W Mławie ich nadawcy będą mogli skorzystać ze skrzynki pocztowej, która - jak w poprzednich latach - stanie w grudniu przed tamtejszym ratuszem. Każde dziecko, które wrzuci tam list, może mieć pewność, że trafi on do adresata - zapewnia mławski Urząd Miasta.
"Już od kilku lat, chcąc ułatwić dzieciom z Mławy kontakt ze św. Mikołajem, wystawiamy w okresie przedświątecznym specjalną skrzynkę pocztową" - informuje Urząd Miasta. Przekonuje zarazem, że "warto już teraz zacząć pisać listy, ponieważ skrzynka będzie stała od 1 do 15 grudnia". Skrzynkę będzie można łatwo odnaleźć - będzie czerwona, ozdobiona, z napisem "Merry Christmas".

Jak zapewnia Urząd Miasta, "wszystkie listy z prośbami i marzeniami", które zostaną wrzucone do specjalnej skrzynki pocztowej przed mławskim ratuszem, zostaną przekazana do adresata, a ich autorzy otrzymają upominki od burmistrza Sławomira Kowalewskiego.

"Prosimy pamiętać o napisaniu adresu nadawcy" - przypomina mławski samorząd, namawiając do skorzystania ze skrzynki pocztowej, która ułatwi najmłodszym korespondencję ze św. Mikołajem.

W grudniu 2022 r., podczas drugiej edycji akcji, w specjalnie oznaczonej skrzynce przed ratuszem w Mławie znalazło się ponad 300 listów od dzieci, które najczęściej prosiły św. Mikołaja o zabawki, w tym gry i pluszaki. Nadawcy często dołączali do listów wykonane przez siebie rysunki z życzeniami.

Jak informował wówczas Urząd Miasta, św. Mikołaja najbardziej wzruszyły listy najmłodszych mieszkańców Mławy, w których prosili oni o pokój w Ukrainie oraz o zdrowie dla swoich bliskich, przy czym wielu autorów tych próśb nie chciało nawet prezentu.

W 2021 r. do specjalnej skrzynki przed mławskim ratuszem listy zaadresowane do św. Mikołaja wrzuciło ponad 200 dzieci. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz