Zmiany w komunikacji związku z meczem Polska – Czechy na Stadionie Narodowym

2023-11-17 19:20:47(ost. akt: 2023-11-17 19:25:14)

Autor zdjęcia: PAP

W związku z meczem Polska - Czechy, który w piątek wieczorem odbędzie się na Stadionie Narodowym pojawią się zmiany, w tym dodatkowe kursy komunikacji miejskiej - poinformowano na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Dla posiadaczy m.in. imiennych biletów na mecz, komunikacja będzie bezpłatna.
W związku z meczem Polska - Czechy, który w piątek wieczorem odbędzie się na Stadionie Narodowym pojawią się zmiany, w tym dodatkowe kursy komunikacji miejskiej - poinformowano na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Dla posiadaczy m.in. imiennych biletów na mecz, komunikacja będzie bezpłatna.

Na stronach Warszawskiego Transportu Publicznego poinformowano, że w piątek na mecz najszybciej będzie można dotrzeć komunikacją miejską. Po zakończeniu meczu, sprawny powrót do domu zapewnić ma metro oraz autobusy i tramwaje, które będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.

"W drodze na stadion PGE Narodowy najlepiej wybrać metro – pociągi drugiej linii podjeżdżają na stacje co kilka minut. Sprawny dojazd zapewnią także tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego" - czytamy na stronie wtp.waw.pl.

Jak dodano, w godz. 18.30-20.45 "wyłączony z indywidualnego ruchu kołowego będzie obszar Saskiej Kępy, z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych". Autobusy będą tam kursowały podstawowymi trasami.

Do końca meczu – w przypadku zamknięcia ulicy Sokolej od Zamościa do Wybrzeża Szczecińskiego – autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli DW. WSCHODNI (KIJOWSKA), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i ul. Zamoście.

"Jeżeli zamknięte zostaną ulice: J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokola, trasy objazdowe zostaną wprowadzone dla linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125, 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli DW. WSCHODNI (KIJOWSKA), 135 Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką" - poinformowano.

Po zakończeniu meczu, ok. godz. 22.15, w przypadku decyzji policji o wyłączeniu z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy.

Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24, po stronie Śródmieścia będą kończyły kursy na pl. Starynkiewicza, a na Pradze na pętli RATUSZOWA-ZOO. Tramwaje linii 22 po stronie Śródmieścia dojadą na pl. Starynkiewicza, a na Pradze będą jeździły w pętli WIATRACZNA – … – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – WIATRACZNA. Linia 25 będzie jeździła na trasie BANACHA – … – Grójecka – Towarowa – Trasa W-Z – Targowa – … – ANNOPOL.

"Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: PL ZAWISZY 03 – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – WIATRACZNA 03. Autobusy linii: 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24, N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim. Autobusy linii 146, 147 pojadą Targową i al. Zieleniecką.

Po zakończeniu spotkania z ronda Waszyngtona, odpowiednio z przystanków nr 03 i 04, uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 138 i 509 w kierunku Bokserskiej, Gocławia i Winnicy. Zwiększona ma być częstotliwość kursowania drugiej linii metra w kierunku stacji Bemowo.

Wyjadą dodatkowe tramwaje linii: 9 i 26, linia 9 będzie kurowała na zmienionej trasie GOCŁAWEK–RATUSZOWA-ZOO, dodatkowe tramwaje 26 będą kursowały w kierunku Metro Młociny oraz PKP WOLA (WOLSKA).

Jak podaje Warszawski Transport Publiczny, posiadacze imiennych biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu autobusami, tramwajami, metrem, SKM oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach pierwszej strefy biletowej ZTM. Ponadto - do 18 listopada do godz. 1 możliwe jest bezpłatne korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź.

red./PAP