Zlekceważyła sygnalizację, opuszczane szlabany i przejechała przez torowisko

2023-11-18 09:00:00(ost. akt: 2023-11-17 14:21:27)

Autor zdjęcia: PAP

W Gostyninie 36-letnia kierująca audi zlekceważyła czerwone światło sygnalizatora na przejeździe kolejowym oraz opuszczane zapory i przejechała przez torowisko. Świadkami tego byli policjanci, którzy wcześniej zatrzymali radiowóz przed przejazdem kolejowym. Kobieta otrzymała od nich mandat i punkty karne.
Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia na ul. Czapskiego w Gostyninie niedaleko Płocka, gdy funkcjonariusze "drogówki" zatrzymali radiowóz przed przejazdem kolejowym, ponieważ sygnalizator nadawał w tym czasie czerwone światło, zakazujące przejazdu - poinformował w czwartek rzecznik tamtejszej Komendy Powiatowej Policji mł. asp. Paweł Klimek.

"W momencie, gdy rozpoczęło się opuszczanie zapór policjanci zauważyli, jak kierująca audi, jak się potem okazało, 36-letnia mieszkanka powiatu płockiego, przejeżdża przez torowisko, nie stosując się do nadawanych sygnałów, także dźwiękowych, związanych z przejazdem pociągu" - wyjaśnił mł. asp. Klimek.

Jak podkreślił, funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która za swoje niebezpieczne zachowanie została ukarana przez nich mandatem w kwocie 2 tys. zł i otrzymała 15 punktów karnych.

Rzecznik gostynińskiej policji przyznał, że na terenie tego powiatu znajduje się kilka przejazdów kolejowych wyposażonych w systemy poprawiające bezpieczeństwo, zapory oraz sygnalizację, ale zdarza się niestety, iż "kierowcy ignorują zagrożenie i przejeżdżają pomimo nadawanego przez sygnalizator czerwonego światła".

Jak przypomniał mł. asp. Klimek, "czerwone światło nadawane przez sygnalizator nakazuje bezwzględne zatrzymanie auta i nie ma wyjątków od tej reguły". Zwrócił jednocześnie uwagę, że przy lekceważeniu przepisów "limit szczęścia może wyczerpać się i kilka minut pośpiechu doprowadzi do tragedii".(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz