Odnaleźli dwóch 11-latków, którzy uciekli z domów

2023-11-17 14:07:18(ost. akt: 2023-11-17 14:24:05)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci z Ostrołęki odnaleźli w piątek dwóch 11-latków, którzy dzień wcześniej nie wrócili do domów. Chłopcom nic się nie stało, byli zmarznięci i głodni. Sprawą zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Ostrołęce – poinformował PAP rzecznik ostrołęckiej policji kom. Tomasz Żerański.
W czwartek dyżurny policji w Ostrołęce otrzymał zgłoszenie dotyczące zaginięcia dwóch 11-letnich chłopców. Obaj nie wrócili do domu po szkole.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia w poszukiwania włączyli się policjanci niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. "Komunikat wraz z rysopisem trafił do wszystkich patroli znajdujących się na terenie miasta i powiatu, jak i jednostki ościenne. Policjanci sprawdzali teren parku miejskiego, blokowiska oraz galerie handlowe" – przekazał rzecznik.

W piątek o godz. 7 wywiadowcy z ostrołęckiego Wydziału Prewencji odnaleźli chłopców w rejonie ul. Jaracza w Ostrołęce. "Obaj byli zmarznięci i głodni. Funkcjonariusze przewieźli ich do komendy. Tam policjanci z Wydziału Prewencji oddali im swoje śniadania i poczęstowali ciepłą herbatą" - powiedział kom. Żerański. Dodał, że dokumentacja dotycząca ucieczki chłopców z domów zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Ostrołęce.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka