Mazowieckie/ Policja odkryła ponad 10 kg amfetaminy i ponad 2 kg marihuany - zatrzymano cztery osoby

2023-11-17 10:21:06(ost. akt: 2023-11-17 13:48:01)

Autor zdjęcia: pix

Policjanci z Mławy zabezpieczyli ponad 10 kg amfetaminy i ponad 2 kg marihuany. Narkotyki ukryte były m.in. na zapleczu sklepu i w beczce zakopanej pod lasem na prywatnej działce. Ich wartość czarnorynkowa to ok. 390 tys. zł. Zatrzymano czterech podejrzanych.
Mławscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 10 kg amfetaminy i ponad 2 kg marihuany - przekazała w piątek rzeczniczka tamtejszej Komendy Powiatowej Policji asp. szt. Anna Pawłowska. Jak dodała, na podstawie ustaleń operacyjnych do sprawy zatrzymano cztery osoby w wieku 30, 33 i 35 lat oraz 59 lat. Wartość czarnorynkowa odkrytych narkotyków w przypadku amfetaminy przekracza 300 tys. zł, a w przypadku marihuany to blisko 90 tys. zł.

W jednym z małych, sieciowych sklepów, prowadzonych przez 30-letniego mławianina, na zapleczu, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad 160 porcji handlowych m.in. amfetaminy. Jak ustalono, właścicielowi sklepu nielegalny towar dostarczał 33-letni mieszkaniec Mławy. Narkotyki trzymał zakopane w beczce na prywatnej działce w pobliżu lasu - wyjaśniła asp. szt. Pawłowska.

Zaznaczyła, że w toku podjętych przez policjantów czynności okazało się, że także inny mławianin, 35-latek, zakopał narkotyki w okolicy swojej posesji - były one umieszczone w hermetycznych, foliowych torbach. Funkcjonariusze ustalili następnie, że w sprawę zamieszany jest ponadto 59-letni mieszkaniec Iławy, który był kurierem narkotykowym, przy czym w jego mieszkaniu znaleziono 130 gramów marihuany.

Dwóch zatrzymanych w wieku 30 i 35 lat usłyszało zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, natomiast dwóch pozostałych w wieku 33 i 59 lat zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków - zostali oni aresztowani na trzy miesiące.

Jak podkreśliła rzeczniczka mławskiej policji, wszystkim zatrzymanym grozi wieloletnia kara pozbawienia wolności, a sprawa prowadzona pod nadzorem prokuratury, ma charakter rozwojowy. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ apiech/