Zbuduj swoje miasto i obejrzyj historię powstania Pruszkowa

2023-11-16 08:27:10(ost. akt: 2023-11-16 08:41:24)

Autor zdjęcia: UM

Z okazji 107 rocznicy uzyskania praw miejskich przez Pruszków, właśnie w listopadzie, urząd miejski przygotował film o historii miasta i grę do wydrukowania, która pozwoli zbudować własną aglomerację.
Pruszków przez lata przeszedł wiele transformacji. Początkowo był on głównie siedzibą letników. Jednak jego klimat i malownicze otoczenie sprawiły, że Pruszków zaczął przyciągać również mieszkańców stolicy. To spowodowało gwałtowny rozwój infrastruktury, takiej jak linia kolejowa Warszawa-Otwock, która przebiega przez miasto.

Lata 20. i 30. XX wieku to okres zarówno rozbudowy przemysłu, jak i urbanizacji miasta. Powstały tu fabryki, które dynamicznie rozwijały się dzięki dogodnemu położeniu. Pruszków stał się ważnym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym. Niestety, los Pruszkowa w czasie II wojny światowej był bolesny. Jednak po wojnie nastąpił kolejny okres rozkwitu.

Gra „Zbuduj swoje miasto” jest dostępna dla wszystkich mieszkańców Pruszkowa na stronie internetowej miasta. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wspaniałej przygodzie, która pozwoli na poznanie naszego miasta w zupełnie nowy sposób.

Uczestnicy będą mogli zbudować nowe budynki, rozwijać infrastrukturę, dbać o zielone przestrzenie dotyczące miasta. Celem jest nie tylko podążanie za wzorcami rozwoju miasta, ale także dbanie o dobro mieszkańców, ich potrzeby i wygodę życia.