Do 23 stycznia możemy zanurzyć się w krainie beztroskiego dzieciństwa z Lego

2023-11-14 13:50:55(ost. akt: 2023-11-14 14:13:40)

Autor zdjęcia: l

Travelling Bricks to wystawa i zarazem spotkanie z dziełem ponad 20 artystów, którzy poświęcili tysiące godzin na rekonstrukcję epok z wykorzystaniem klocków LEGO®, tworząc przy tym prawdziwe arcydzieła - do obejrzenia w centrum Westfield Arkadia.
W Strefie Ziemia można odbyć podróż od starożytności po obecne czasy. Dla tych, którzy marzą o badaniach i przygodach na lądzie, prezentowane są fenomenalne maszyny i pojazdy, które zmieniły bieg historii.
W Strefie Woda poznamy kilkadziesiąt modeli od starodawnych żaglowców przez 19-wieczne parowce do nowoczesnych kontenerowców. Znajdziemy tu najwięcej kilkumetrowych modeli , a perłą wystawy jest ogromny Titanic.
Strefa powietrze to miejsce gdzie niebo staje się granicą. Tutaj sterowiec Zeppelin, wprowadzi nas w niezwykły czas kiedy człowiek marzył o bezpiecznym podróżowaniu w przestworzach, a samolot Concorde opowie o erze pasażerskiego podróżowania z prędkością naddźwiękową. W tej Strefie spotkamy również wiele innych pobudzających wyobraźnię modeli związanych z lataniem.

Oprócz podziwiania tych arcydzieł, można pobuszować w strefie zabawy i samodzielnie spróbować jak przyjemne jest układanie budowli z tysięcy klocków.