Tłum wygwizdał Krzysztofa Bosaka?

2023-11-13 10:57:02(ost. akt: 2023-11-13 11:10:45)

Autor zdjęcia: PAP/Rafał Guz

Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy, jednak wystąpienie Krzysztofa Bosaka zostało zagłuszone przez przedstawicieli Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR). Podczas przemówienia jednego z liderów Konfederacji, uczestnicy skandowali wulgarne hasło: "Konfa, wy śmiecie, Polaków oszukujecie".
Marsz Niepodległości na stałe wpisał się w obchody Dnia Niepodległości w stolicy. Demonstracja rozpoczęła się od przemówień prawicowych działaczy i polityków, a jednym z nich był poseł Krzysztof Bosak.

— Niepodległość polega na tym, że w kluczowych sprawach decydujemy sami (...). Łączy nas przywiązanie do polskich barw i państwa polskiego, wiara, szacunek do wiary katolickiej, wartości chrześcijańskich, które kształtowały podstawy kultury i prawodawstwo w naszym kraju — mówił jeden z liderów Konfederacji. Nagle w tłumie pojawiły się gwizdy.

Wystąpienie zostało zagłuszone przez aktywistów z Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy skandowali hasła: "Politycy, sprzedawczyki" oraz "Konfa, wy śmiecie, Polaków oszukujecie". Nagrania z incydentu pojawiły się w mediach społecznościowych.

Przerwanie wystąpienia przez przedstawicieli ONR jest szczególnie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że sam Krzysztof Bosak pochodzi z kręgu nurtu narodowego. Można spekulować, że wulgarne hasła są rezultatem niezadowalającego wyniku Konfederacji w niedawnych wyborach parlamentarnych, co może wskazywać na powstające podziały wewnątrz tej formacji. Warto przypomnieć, że Konfederacja osiągnęła piąte miejsce, zdobywając 18 miejsc w Sejmie.