Jechał skradzionym rowerem. Jest podejrzany o liczne włamania i kradzieże w Mławie

2023-11-07 13:02:25(ost. akt: 2023-11-07 13:04:02)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci z Mławy ujęli 37-latka podejrzanego o serię kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie przedstawiono dotychczas 9 zarzutów. Do jego zatrzymania doszło, gdy jechał skradzionym rowerem trekkingowym. Jak podaje policja, w sprawie, która ma charakter rozwojowy, trwają dalsze ustalenia.
Informując we wtorek o postępowaniu wobec 37-latka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska wyjaśniła, że do jego ujęcia doszło na terenie miasta po tym, jak odebrano zgłoszenie o włamaniu do piwnicy bloku na jednym z osiedli mieszkaniowych.

Sprawca wyrwał skobel z kłódką i ukradł przechowywany w piwnicy rower trekkingowy. Interweniujący policjanci zabezpieczyli ślady oraz monitoring z kamer w pobliżu miejsca zdarzenia. Ustalili też tożsamość podejrzanego, który został zatrzymany kilka godzin po zgłoszeniu, gdy jechał skradzionym jednośladem - przekazała asp. szt. Pawłowska. Jak dodała, w chwili zatrzymania 37-latka funkcjonariusze znaleźli przy nim nożyce do ciecia metalu oraz nóż kuchenny.

Według rzeczniczki mławskiej policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymany 37-latek ma na swoim koncie liczne kradzieże i włamania na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał do tej pory 9 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Trwają dalsze czynności policji i prokuratury. Sprawa ma charakter rozwojowy - podkreśliła asp. szt. Pawłowska.(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz